Nevíte, co je to Slowpitch? A nebo Sláva Hosana? Já také ne, ale neodradilo mě to od návštěvy zajímavého sportovního nedělního odpoledne v pardubickém Svítkově.

Záhadný slowpitch

Slowpitch je pálkovací hra podobná softballu s pomalým nadhozem. Navíc složení týmu je smíšené. Tedy 5 žen a 5 mužů. Což nabízí další zajímavý pohled na celkovou hru (každý si najde to svoje :-) ), detailní pravidla a odlišnosti od  softballu najdete například na oficiálních stránkách České slowpitchové ligy.

Sláva Hosana je (vlastně už byla) celodenní akce v co-ed slowpitchy u nás v Pardubicích. Konkrétně tedy ve Svítkově nedaleko legendárního plochodrážního stadionu. Celé akce se zúčastnily nejen české, ale i mezinárodní týmy (GB, GER).

A jaké to bylo?

Skvělé. Softball jsem nehrál už opravdu řadu let a hned bych si zahrál. Navíc nádherné jarní slunce, které mě na kole hnalo kupředu. Trochu škoda, že jsme spolu s přítelkyní tvořili jediný divácký ohlas (nepočítám zúčastněné týmy). Tato akce si určitě zasloužila větší kulisu. Nakonec pár dalších lidí přišlo a i občerstvení bylo, takže jsme odjížděli s absolutním spokojením.

Původně jsem myslel, že si foťák nechám doma, ale nakonec jsem si vzal s sebou starší Nikon D40 a nafotil pár fotek! Světla bylo dostatek, takže jsem si mohl dovolit rychlé časy a pohyb odpalovače zmrazit. Sice mi pár zamýšlených záběrů nevyšlo, ale o to důvod si vyhledat další slowpitch!

Fotogalerie