Po delší době jsem se konečně zašel podívat zase na softball. Ten minulý, slowpitchový, byl super, takže jsem se moc těšil a nakonec parádní zážitek. Tentokrát ale šlo o softball se vším všudy – rychlé nadhozy, nádherná Krtkova Aréna, dobří softbalisté, výborné počasí a občerstvení.

Krtkova Aréna

Zápas se hrál v Krtkově aréně, která je domovským stadionem PASOS Pardubice – skvělé zázemí obehnané menším lesíkem na okraji Pardubic.Před 2 lety prošel menší větší rekonstrukcí – mj. byla vybudována pěkná zastřešená tribuna (150 míst k sezení), šatny a bufet U krtka.

Zápas Pardubice Muži B x Sparks Mladé Buky

Oproti Slowpitchi pro mě hodně velká změna, zvláště v dynamice hry. Především úchvatná práce ze strany nadhazovačů, kteří to pálkařům opravdu nedali zadarmo ( a někdy i s nějakou tou bolestí).

Za 3 hodiny sledování hry jsem se nenudil a každou směnu jsem si užíval. Trochu jsem na tribuně bojoval s větrem, který roznášel zrnka písku úplně všude. Navíc focení skrz ochranou síť nebylo ideální, ale nestěžuji si. Pořád lepší, než schytat míčem do hlavy.

Pozvánka na IX. ME v Co-Ed Slowpitch

Pardubice budou ve dnech 17. až 20. července hostit deváté Mistrovství Evropy Co-Ed Slowpitch. Toto mistrovství bude historicky první softbalové mistrovství Evropy v Pardubicích.

Hrát se bude na dvou místech – většina zápasů a play-off se odehraje v Krtkově Aréně, zbytek utkání ve Svítkově – na hřišti u stadionu Zlaté přilby. Já se určitě zúčastním, přijďte i Vy!

Fotoreport z Mistrovství Evropy v Co-ED Slowpitchi najdete na blogu.

Fotogalerie